X

سیم کشی خانه هوشمند

 

شاید نام سیستم های سیم کشی ساخت یافته را شنیده باشید. سیم‌کشی ساختاریافته و سیم‌کشی هوشمند به راهی برای اتصال و یکپارچه‌سازی سیم‌ها و کابل‌ها برای سرگرمی‌های اینترنتی، تلویزیونی و صوتی، تلفن، اتوماسیون خانگی، امنیت خانه و موارد دیگر اشاره دارد که همه آن ها سرعت، امنیت، راحتی و بهره‌وری انرژی را برای فراهم می‌کند. سیم کشی هوشمند از فناوری های امروزی و همچنین نوآوری های خانه هوشمند که در آینده در راه است، پشتیبانی می کند. در ادامه این مطلب درباره نقشه سیم کشی خانه هوشمند صحبت خواهیم کرد.

 

سیم کشی خانه هوشمند

 

نقشه سیم کشی خانه هوشمند به زیان ساده

سیم‌کشی هوشمند مجموعه‌ای از پنل‌ها است که انواع مختلف سیم و کابل را سازماندهی می‌کند تا پوشش مطمئنی برای سیم‌کشی اتوماسیون خانگی و سیم‌های اینترنت، رایانه شخصی و سیستم‌های صوتی، بصری و بازی شما فراهم کند. این چیزی است که باید در هنگام راه اندازی خانه هوشمند خود در نظر بگیرید.

 

یک سیستم سیم کشی خانه هوشمند به شما اجازه می دهد تا سیم های مختلفی را که در اتوماسیون خانگی خود استفاده می کنید در یک پلت فرم جفت و هماهنگ کنید. این امکان اتصال بسیاری از سیستم‌ها و سنسورهای دستگاه‌های هوشمند مختلف را در خانه هوشمند شما فراهم می‌کند و همچنین در صورت تمایل می‌توانید سیم‌کشی بیشتری را در آینده اضافه کنید.

سیم کشی یک خانه هوشمند با فناوری فعلی و نوآوری های اتوماسیون خانگی آینده سازگار است. اگر می خواهید از مزایای خانه هوشمند خود بهره مند شوید، سیم کشی خانه هوشمند سرمایه گذاری خوبی است. قیمت اولیه می تواند قابل توجه باشد، اما مزایای آن بیشتر از هزینه ها است، به خصوص اگر در حال سیم کشی هوشمند یک خانه جدید و اجتناب از هزینه اضافی باز کردن دیوارها هستید. قبل از ارائه نکاتی در مورد نحوه سیم کشی خانه هوشمند، بیایید ببینیم کدام لوازم هوشمند ابتدا به سیم کشی نیاز دارند.

کدام دستگاه های خانه هوشمند به سیم کشی نیاز دارند؟

چندین دستگاه خانه هوشمند بی سیم هستند، اما برخی دیگر نیاز به اتصال فیزیکی دارند. همه دستگاه هایی که با استفاده از خانه هوشمند خود کنترل می کنید به خودی خود هوشمند نیستند. به عنوان مثال، کولر یا یخچال شما ممکن است دستگاه های معمولی با کنترل های دستی باشد.

 

سیم های خانه هوشمند

 

دستگاه‌هایی که معمولا بهترین هماهنگی را با سیم کشی خانه هوشمند دارند عبارتند از:

1.کلیدهای چراغ هوشمند

 

سوئیچ های نور، مانند ترموستات های هوشمند، تجهیزات استاندارد مانند لامپ ها و اتصالات نور را کنترل می کنند. اگرچه می‌توانید چراغ‌های هوشمند را از راه دور خودکار، مدیریت یا کنترل کنید، اما معمولاً فقط در اندازه‌های محدودی در دسترس هستند و ممکن است در همه وسایل روشنایی خانه شما مناسب نباشند.

2.زنگ درب هوشمند

امنیت یکی از دلایل اصلی داشتن زنگ درب هوشمند است. زنگ درب ها قبلا با باطری کار می کرد اما اکنون با فناوری سیم کشی خانه هوشمند می تواند زنگ درب را به منبع برق اتوماسیون وصل کرده و در هر لحظه ایمنی خود را تضمین کنید.

3.پریزهای هوشمند

یک پریز هوشمند هر ابزاری را صرفاً با اتصال آن به یک دستگاه هوشمند تبدیل می کند. پریزهای هوشمند جریان برق را به دستگاه ها تنظیم می کنند، بنابراین حتی اگر آنها را به صورت بی سیم کنترل کنید، باز هم باید آنها را به سیستم الکتریکی خود وصل کنید.

نکات مهم در نقشه سیم کشی خانه های هوشمند

1.یک مکان مرکزی را انتخاب کنید.

یک منطقه مرکزی مناسب را در خانه خود انتخاب کنید که استفاده از آن ساده باشد و همه سیم ها بتوانند از آن عبور کنند. منطقه کنترل شما باید دارای پریزهای زیادی برای قلاب کردن در تجهیزات شما باشد. اگر فضای شما چندین پریز ندارد، قبل از فرآیند سیم کشی خانه هوشمند خود، آنها را نصب کنید.

 

2.سیم کشی برق خنثی را در نظر بگیرید.

سیم های خنثی را در تمام جعبه های اتصال نصب کنید. فرض کنید قصد دارید سوئیچ ها، دیمرها یا صفحه کلیدهای هوشمند ارتقا یافته را در خانه خود نصب کنید. در این صورت، باید سیم‌های خنثی در دسترس داشته باشید، زیرا این سیم‌ها نیاز به اتصال سه سیم دارند. جعبه های اتصال عمیق به شما فضای کار بیشتری را برای قرار دادن دستگاه های عمیق تر در دیوار می دهد و سیم کشی را برای شما راحت تر می کند.

3.سیم کشی داخل کمد

یک کمد کوچک و متمرکز بسازید تا سرورهای رسانه، پچ پنل ها و پانل های توزیع را در آن جای دهید. از آنجایی که بیشتر سیم کشی شما در اینجا قطع می شود، اطمینان حاصل کنید که کمد به اندازه ای بزرگ است که سیم ها را با فضای اضافی برای حرکت در خود جای دهد. همچنین مطمئن شوید که خطوط انتقال کابل زیادی در این فضا دارید.

 

چگونه خانه هوشمند سیم کشی می‌شود

نتیجه گیری

فناوری بی سیم فوق العاده است. این انعطاف پذیری و توانایی تجهیز خانه خود را با ویژگی های پیشرفته بدون نیاز به سیم های جاری فراهم می کند و به شما امکان می دهد یک سیستم سیم کشی خانه هوشمند به شما اجازه می دهد تا سیم های مختلفی را که در اتوماسیون خانگی خود استفاده می کنید در یک پلت فرم جفت و هماهنگ کنید.  از سوی دیگر، اتصالات بی سیم به اندازه اتصالات سیمی قوی نیستند. دانستن نحوه سیم‌کشی یک خانه هوشمند ضروری است زیرا کابل‌های راه‌اندازی به بسیاری از ابزارها امکان انتقال سریع و دقیق داده‌ها را فراهم می‌کنند. اگرچه ما در دنیای بی سیم زندگی می کنیم، اما اتوماسیون خانگی با سیم راه حلی است که باید انجام شود. سیم کشی هوشمند راهی برای باز کردن سیم های مورد نیاز و پشتیبانی بهتر از دستگاه های فقط بی سیم است.

 

 

مطالب کاربردی

 

نرم افزار (اپلیکیشن) خانه هوشمند

سیستم (کنترل) هوشمند چیست و چه کاربردی‌هایی دارد؟

انواع روش‌های هوشمندسازی ساختمان

تجهیزات هوشمندسازی (ساختمان)

پکیج هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی بی سیم و تفاوت آن با هوشمندسازی سیمی

هوشمندسازی استخر

سنسور حرکتی کوچک

امکانات  و ویژگی های خانه هوشمند

پروتکل های خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان

انواع تجهیزات هوشمند

قیمت هوشمندسازی خانه

خانه هوشمند چیست