X
کالا
جستجو در نتایج

خانه هوشمند

لیست لوازم خانه هوشمند

 

انواع دستگاه های خانه هوشمند می توانند کارایی، انرژی، راحتی، دسترسی و نظارت را برای افراد کنترل و تضمین کنند. در ادامه انواع وسایل خانه هوشمند در ساختمان توضیح داده شده است. لوازم هوشمند فناوری جدیدی است که امروزه بسیاری از افراد در خانه، محل کار و ... از آن استفاده می کنند.تجهیزات خانه هوشمند یکی از جذاب ترین فناوری هایی است که مورد استفاده عموم قرار می گیرد و باعث می شود خانه یا محل کار احساس مدرن و لوکسی داشته باشد. محصولات خانه هوشمند دارای مدل ها و سبک های مختلفی هستند که می توانید با توجه به فضای مورد نظر خود از آنها استفاده کنید. استفاده از تجهیزات خانه هوشمند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند و این امر منجر به کاهش هزینه ها می شود. با این تجهیزات می توانید دمای خانه، سیستم های گرمایشی، روشنایی و برق را برای جلوگیری از اتلاف انرژی تنظیم کنید. علاوه بر این، استفاده از محصولات خانه هوشمند کیفیت زندگی را بهبود می بخشد و انجام تمام کارهای خانگی یا کاری را آسان می کند. علاوه بر این، امنیت خانه هوشمند را نمی توان نادیده گرفت.

 

 

لیست لوازم خانه هوشمند 

کلید لمسی

سوئیچ لمسی به صورت تک پل، دو پل و سه پل در فروشگاه خانه هوشمند عرضه می شود و ظاهر زیبایی دارد. این کلیدها قابلیت اتصال به انواع وسایل خانه هوشمند مانند دستگیره درب هوشمند، سنسور و ... را دارا می باشند که از ویژگی های کلید لمسی می توان به کنترل از راه دور، سهولت مدیریت و کنترل امور، صرفه جویی در زمان و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

 

اپراتور

اپراتورها یکی از اجزای کلیدی اتوماسیون خانگی هستند. این وظیفه اپراتورهای این تجهیزات است که دستورات داده شده را انجام دهند. به بیان ساده، محرک ها "موتور" هستند و برای باز کردن درهای گاراژ، حرکت موتورهای پرده الکتریکی، روشن کردن پمپ تمیز کننده استخر و کاربردهای مشابه استفاده می شوند. عملگرها برای کار کردن به یک سیگنال کنترلی از منبع تغذیه نیاز دارند. این سیگنال می تواند ولتاژ الکتریکی، فشار پنوماتیک، فشار هیدرولیک یا حتی نیروی انسانی باشد.

 

پنل لمسی هوشمند

پنل لمسی هوشمند دیواری محصولی است که چندین عملکرد منحصر به فرد را با هم ترکیب می کند. پنل های هوشمند دارای صفحه نمایش لمسی هستند. اگر فضای خانه خود را با این پنل هوشمند کنید، می توانید انواع دستگاه های هوشمند مانند سیستم روشنایی هوشمند، نظارت تصویری، سیستم خنک کننده، پرده ها و ماژول های امنیتی را کنترل کنید.

 

پکیج خانه هوشمند

پکیج خانه هوشمند تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد یک محیط مدرن، جذاب و هوشمند را در اختیار شما قرار می دهد. بسته کامل "خانه هوشمند" به شما امکان می دهد تا از راه دور عملکرد لوازم خانگی را با استفاده از تلفن همراه یا رایانه شخصی کنترل و نظارت کنید. اکنون با یک بسته کامل خانه هوشمند، محیط خانه شما را به فضایی مدرن تبدیل می کند و راحتی، ایمنی و کیفیت زندگی را نسبت به نسخه های قبلی بهبود می بخشد. ناگفته نماند که قیمت بسته خانه هوشمند بسیار مقرون به صرفه تر از زمانی است که بخواهید هر یک از خدمات خانه هوشمند را به صورت جداگانه خریداری کنید. بنابراین، استفاده از بسته کامل خانه هوشمند منطقی است.

 

تجهیزات خانه هوشمند از نظر ارتباطی

سازندگان تجهیزات خانه هوشمند ایرانی و خارجی را از نظر ارتباطی به دو قسمت اصلی بی سیم و سیمی تقسیم می کنند.

 

تجهیزات هوشمند بی سیم

ارتباط بین تجهیزات در این بستر از طریق اینترنت برقرار می شود. تجهیزات هوشمند بی سیم به ما این امکان را می دهد که از راه دور با انواع دستگاه های ساختمان هوشمند ارتباط برقرار کنیم. این تجهیزات معمولاً به دستگاهی به نام واحد مرکزی متصل می شوند. این دستگاه به عنوان یک واسطه در دریافت و ارسال دستورات و اطلاعات عمل می کند. اما برخی از دستگاه های هوشمند ساختمانی نیازی به این دستگاه ندارند و خود به خود به اینترنت متصل می شوند. بر اساس یک مطالعه رسمی، سیستم های بی سیم از نظر امنیت اطلاعات و مقاومت در برابر نفوذ، امنیت بیشتری نسبت به مدل های سیمی دارند. امروزه 10 درصد از دستگاه ها و حسگرهای مورد استفاده برای یک ساختمان هوشمند بی سیم هستند.

 

تجهیزات هوشمند سیمی

در این نوع فناوری، ارتباط بین تجهیزات خانه هوشمند و واحد کنترل مرکزی یا هاب از طریق یک سیم برقرار می شود. هزینه تجهیزات نصب برق در مقایسه با نصب تجهیزات بی سیم بسیار بالاتر است. همچنین، صرفه جویی در منابع در ساختمان های مبتنی بر تجهیزات بی سیم بیشتر است. بنابراین استفاده از تجهیزات هوشمند بی سیم مقرون به صرفه تر از تجهیزات هوشمند سیمی است.

 

 

تجهیزات خانه هوشمند از نظر عملکرد و کارایی

انواع وسایل خانه هوشمند از نظر کارایی به 3 قسمت مهم تقسیم می شوند.

این دسته از تجهیزات دارای عملکرد کنترلی هستند. وظیفه اصلی این لایه برقراری ارتباط با دستگاه های الکترونیکی مربوط به اجرای دستورات از سوی کاربر است. برخی از موارد این دسته شامل موارد زیر است :

 

  • کلیدهای لمسی هوشمند
  • اپراتورهای هوشمند
  • کنترل کننده
  • پرده و شیر برقی
  • ترموستات هوشمند
  • سیستم ایمنی

 در این سطح یک ارتباط داخلی بین تجهیزات وجود دارد، تجهیزات ساختمان هوشمند برای کنترل باید به کنترل مرکزی متصل شوند. این اتصال به صورت بی سیم یا سیمی انجام می شود. بخش سوم شامل ارتباط بین تجهیزات و کاربر است. این قسمت وظیفه ارتباط اینترنتی و پیامکی بین تلفن همراه کاربر و سیستم منزل را بر عهده دارد.

 

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ساخت و ساز هوشمند

با هوشمندسازی ساختمان می توان بسیاری از عملیات و اقدامات در ساختمان را به راحتی کنترل کرد و در نتیجه ایمنی ساختمان را ارتقا داد.  انواع وسایل خانه‌ هوشمند  ، درهای خروجی و ورودی‌های پارکینگ از جمله مکان‌هایی هستند که در ساختمان‌ها هوشمند می‌شوند. همچنین از تعدادی تجهیزات خانه هوشمند می توان به لامپ ها، پرده ها و سیستم های گرمایش و سرمایش اشاره کرد. با این تجهیزات می توانید سیستم های الکتریکی و اجسام را نیز کنترل کنید. علاوه بر این، ایمنی ساختمان با اقدامات امنیتی قابل کنترل است. هدف از تجهیزات Airik این است که برای شما دنیایی بسازد تا بتوانید با استفاده از تجهیزات هوشمند ساختمانی فضایی آرام را برای خود ایجاد کنید.

 

 

مطالب کاربری : 

 

نرم افزار (اپلیکیشن) خانه هوشمند

سیستم (کنترل) هوشمند چیست و چه کاربردی‌هایی دارد؟

انواع روش‌های هوشمندسازی ساختمان

تجهیزات هوشمندسازی (ساختمان)

پکیج هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی بی سیم و تفاوت آن با هوشمندسازی سیمی

هوشمندسازی استخر

سنسور حرکتی کوچک

امکانات  و ویژگی های خانه هوشمند

پروتکل های خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان

انواع تجهیزات هوشمند

قیمت هوشمندسازی خانه

خانه هوشمند چیست