X

خانه هوشمند

خانه هوشمند امروزه رویای زندگی آرامش بخش و لذت بخش را به شما می‌دهد. خانه هوشمند جایگزین تمام دستگاه‌های منزل شده است که بصورت جداگانه کار می‌کند. این دستگاه‌ها مانند گیرنده اطلاعات عمل کرده و همه چیز را در خانه کنترل می‌کند. دستگاه‌های هوشمند اطلاعات را از سایر لوازم دریافت کرده و  به هر دستگاهی که با برق کار می‌کند، فرمان صادر می‌کنند. داشتن یک خانه هوشمند باعث می‌شود بتوانید کارهای بیشتری را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ‌ها، روشن مایکروفر برای گرم کردن غذا و بسیاری از کارهایی که ممکن است در طول روز انجام دهید.
شما می‌توانید برای وسایل خانه‌ی خود زمانبندی نیز تعیین کنید، بنابراین برخی از کارها را در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می‌دهید، می‌آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می‌توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید.

 

معرفی خانه هوشمند


معرفی خانه‌ها هوشمند مفهومی بوده که طی سالیان اخیر دچار تغییرات شده، اختراع گوشی‌های هوشمند و همه‌گیری اینترنت باعث شد وسایل خانگی نیز قابلیت‌های مختلفی به تجهیزات خانه هوشمند اضافه کنند. اکنون خانه هوشمند سناریوهای مختلفی می‌تواند داشته باشد و فضای زندگی را بیشتر می‌تواند کنترل کرد. یکی از قابلیت‌های بسیار مهم خانه هوشمند سناریو است که بر طبق برنامه زندگی کاربر سناریویی برای وسایل و تجهیزات الکترونیکی چیده می‌شود.

 

تعریف خانه هوشمند


همانطور که در مقاله‌های قبلی اشاره کردیم تعریف خانه هوشمند می‌تواند از زبان هر شخصی به یک صورت مختلفی بیان شود اما به طور کلی خانه هوشمند به مجموعه ابزارهای الکترونیکی در خانه گفته می‌شود که به صورت هوشمندانه به یکدیگر متصل شده و نقش مدیریت مصرف انرژی، امنیت و آسایش خانه را برعهمده می‌گیرد.

 

امکانات خانه هوشمند

همانطور که در تعریف خانه هوشمند توضیح دادیم، داشتن یک خانه هوشمند باعث می‌شود بتوانید از تمام امکانات و تجهیزات بکاربرده شده استفاده کنید. امکانات خانه هوشمند به این گونه می‌باشد که شما وقتی وارد  منزل می شوید و سناریو ورود فعال می شود سرمایش و گرمایش هوشمند شروع به کار می کند تا دما و درجه ی مطلوبی که شما برنامه ریزی کرده بودید برسد. البته ممکن است در بعضی فضاها دستگاهها خاموش باشند یا دمای متفاوتی کار کنند. در بعضی فضاها هم مثل انبار ، اتاق مهمان و ... چون کمتر استفاده می کنید بر اساس حضور شما سیستم فعال می شود. بیایید یک قدم عقب تر برویم، شما هفته گذشته هنگام ترک ویلای خود با فعال کردن برنامه خروج خود سیستم گرمایش از کف را خاموش کرده اید و امروز می خواهید چند ساعت قبل از رسیدن خود به ویلا سیستم فعال شود می توانید از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند دمای منزل را چک کنید و در صورت لزوم گرمایش را فعال کنیدو یا حتی می توانید ساعت مشخصی تنظیم کنید که شیر برقی گرمایش از کف باز یا بسته شود.

خانه هوشمند

ماژول‌های خانه هوشمند

 

ماژول‌های خانه هوشمند برای اتصال باکس‌ها استفاده می‌شود. از طریق این ماژول می توان تمام آدرس دهی ها، تنظیمات و پارامترها را اعمال و سیستم نصب شده را عیب یابی کرد. این ماژول با استفاده از پروتکل KNX می تواند با سایر تجهیزات این پروتکل ارتباط برقرار کند. ماژول‌های خانه هوشمند انواع مختلفی دارند که شامل:
•    پریز تو کار
•    کلید دو کانال
•    ماژول روشنایی RGB
•    قفل برقی
•    شیر برقی 
•    پرده برقی
•    سنسور نور دما
•    درب پارکینگ

تجهیزات خانه هوشمند


امروزه تجهیزات زیادی برای هوشمند سازی خانه‌ها در بازار موجود است و به مرور زمان هر روزه تعداد بیشتری از این وسایل به این عرصه پا گذاشته‌اند. سعی کنید در تجهیزات خانه هوشمند از لامپ هوشمند استفاده کنید. به طور خلاصه این لامپ ها به شما این امکان را می‌دهند که برای روشن و خاموش شدنشان زمان بندی خاصی تعریف کنید و یا به حرکات شما عکس العمل نشان می‌دهند، یا بدون نیاز به دست زدن به کلید لامپ، می‌توانید آن را توسط گوشی هوشمند خود خاموش کنید.

خانه هوشمند

خانه هوشمند بیسیم


خانه هوشمند بیسیم در تمامی اجزای ساختمان به صورت خودکار عمل می‌کند تا رفاه و آسایش را برای ساکنین فراهم کند.  با هوشمندسازی ساختمان، سیستم روشنایی به صورت خودکار میزان روشنایی خانه را طوری تنظیم نموده که باعث کاهش مصرف انرژی شود. همچنین دمای محیط خانه به صورت لحظه ای سنج شده و دمای مطلوب برای ساکنین به صورت خودکار تنظیم می شود.


فروشگاه خانه هوشمند


فروشگاه خانه هوشمند در سراسر کشور بسیارند اما شما باید بدانید که بهترین انتخاب شما بین آنها کدام است. فروشگاه خانه هوشمند دکتر BMS به عنوان نماینده رسمی چندین برند پا به این عرصه گذاشته است که با توجه به سابقه فعالیت در این زمینه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. تمامی همکاران و  مشتریان گرامی می توانن با مراجعه مستقیم به فروشگاه، اقدام به خرید آنلاین نمایند. 

خانه هوشمند


آموزش خانه هوشمند


آموزش خانه هوشمند امروزه به یکی از بهروز ترین تکنولوژی‌های صنعت ساختمان تبدیل شده است که معمولا در اکثر ساختمان‌ها از این تکنولوژی استفاده شده است. در طراحی سامانه با توجه به اختیاراتی که وجود دارد، ابتدا باید به ارزیابی هزینه‌های جاری پرداخت. در این مورد باید به بازدهی مصرف انرژی و صرفه جویی ان توجه داشت. محل و جهت ساختمان، ثبات دما، تاثیر باد، اب و هوا، روشنایی و تهویهٔ طبیعی اهمیت زیادی دارند. در ساختمان‌هایی که مصرف بالای انرژی دارند باید حتماً یک آنالیز بر روی هزینهٔ دوره‌ای زندگی انجام شود و بر این اساس به طراحی اصولی پرداخت که در واقع تاثیر مستقیم بر هزینه‌ها دارند.