X

ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند به ساختمانی گفته می‌شود که اجزای کلی و داخلی آن بصورت منطقی و یکپارچه ساخته شده باشد که با سازگار محیط در تعامل قرار بگیرد. طراحان ساختمان‌های هوشمند، چهار عنصری کلیدی را با هم یکپارچه می‌کنند که هر کدام از آنها شامل سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها و مدیریت در یک محیطی پویا قرار گرفته است که باعث رفاه و راحتی بیشتر کاربران استفاده کننده از ساختمان می‌شود. امروزه، بازار جهانی ساختمان‌های هوشمند در چهار گروه بازار محصولات، بازار کاربر نهایی، بازار فناوری و بازار اپلیکیشن نام گذاری شده اند.

 

سیستم هوشمند چیست؟


سیستم هوشمند به دستگاهی گفته می‌شود که فناوری پیشرفته دارد و مانند یک جاروبرقی خودکار عمل کرده که می‌تواند چهره و هویت را تشخیص دهد. سیستم هوشمند در زمینه خود  بر تعامل با کاربرانی از نوع بشر و تغییرات و پویایی محیط‌های اجتماعی و فیزیکی تمرکز دارند. ربات‌های ابتدایی در تصمیم‌گیری‌های خودکار خود استقلال عمل کم‌تری داشتند. پیش فرض آن‌ها مواجه شدن با جهانی قابل پیش بینی بود و در شرایط یکسان بارها و بارها رفتارهایی مشابه را پیش می‌گرفتند. ربات‌های امروزی دستگاه مستقلی هستند که می‌توانند محیط اطراف‌شان را درک کنند و در جهانی فیزیک اهداف خاصی را دنبال نمایند.

 

 

تعریف هوشمند سازی


تعریف هوشمند سازی به فناوری پیشرفته اشاره دارد که واکنشی مستقیم به جهان اطراف می‌کند و به اواخر دهه 1950 میلادی برمی‌گردد. طی تحقیقاتی که در آن زمان انجام شده بود، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که درک کامپیوترها به محیط اطراف توسط تصاویر مشخص می‌شود  و ترتیب ویدئوها را مشخص ساخت؛ از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روز افزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از جامعه و صنعت تبدیل شد.  و ترتیب ویدئوها را مشخص ساخت؛ از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روز افزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از جامعه و صنعت تبدیل شد.

 

 

 

آموزش ساختمان هوشمند


بنظر می‌رسد که امروز بدست آوری اطلاعات در زمینه ساختمان هوشمند و هوشمند سازی ساختمان نه تنها برای متخصصان این کار اهمیت بالایی دارد، بلکه برای افراد عادی که علاقه مند به زندگی لذت بخش در این ساختمان‌ها هستند هم می‌تواند جز اولویت‌ها قرار بگیرد. آموزش ساختمان هوشمند می‌تواند به شما برای شناخت قابلیت‌ها و ویژگی‌های ساختمان هوشمند کمک کند. البته برای کسب این آموزش باید مقالات زیادی مطالعه شود و یا در دوره‌های آموزشی این مبحث شرکت کرد.


ساختمان‌های هوشمند در ایران


ساختمان هوشمند در واقع تمام تاسیسات ساختمانی را برای کنترل از طریق یک پنل کنترلی از راه دور توسط اینترنت و کامپیوتر بررسی می‌کند. ساختمان‌های هوشمند در ایران مانند تمام نقاط جهان دارای سیستم‌های الکتریکی روشنایی، گرمایش، پرده و سیستم‌های صوتی یا تصویری به یکدیگر ارتباط دارند.  تمایل برای ساختن ساختمان‌های هوشمند در ایران برای افزایش سطح آسایش زندگی و تامین ایمنی افراد، جهت تجمیع همه تاسیسات ساختمان به وجود آوده است به گونه ای که این تاسیسات که هم کار کنند و با هم مرتبط باشند و در نهایت نیازهای کاربران را بهتر تامین می‌کنند.

ساختمان هوشمند


آموزش هوشمند سازی ساختمان


آموزش هوشمند سازی ساختمان یکی از رشته‌های نوین و جذاب در حوزه صنعت ساختمان می‌باشد که طریقه کنترل ادوات برقی و بهینه سازی مصرف جهت رفاه بیشتر برای زندگی الگو برداری می‌کند. آموزش هوشمند سازی ساختمان دارای مراحل و مقدمات مختلفی است که با توجه به تجهیزات مورد نیاز برای سیستم روشنایی، کلید و پریز هوشمند، تایمر، سنسور و بطور کلی تمام موارد بکار برده شده برای هوشمند سازی ساختمان باید آشنایی کامل کسب کنند. بعد از اینکه آشنایی لازم به تمام موارد مطرح شده رسید نوبت به نصب تجهیزات هوشمند در این دوره است که توسط برنامه ریزی با نرم افزار انجام می‌شود.

ساختمان هوشمند


قیمت سیستم هوشمند ساختمان


با توجه به ساختار هوشمند سازی ، قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان می‌تواند بر هر معیاری متفاوت باشد و بر اساس آن قیمت گذاری انجام شود. اما بطور کلی می‌توان قیمت سیستم هوشمند ساختمان را بر 3 اساس قیمت گذار کرد:
1.    تایین کانال‌های روشنایی و تعداد مصرف کننده‌ها
2.    انتخاب نوع تعداد و پنل‌های کنترلی
3.    انتخاب تجهیزات ارتباط جانبی

بطور کلی می‌توان گفت که سیستم هوشمند سازی برای ساختمان یکی از امکاناتی هست که امروزه اکثر ساختمان‌های پیشرفته دارند. منظور از خانه هوشمند، اضافه کردن ویژگی‌ها برای بهبود عملکردهای مختلف است و یک خانه هوشمند شامل مجموعه‌ای از اتصالات، ارتباطات با شما و  وسایل الکترونیکی محیا کرده است. اگر شما در حال حاضر صاحب یک خانه هوشمند هستید یا قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید، شرکت دکترBMS بهترین انتخاب برای شماست تا با بهترین محصولات به شما کمک کند تا آرامش را به خانه ببرید.