X

هزینه نصب دوربین مداربسته

 

بهترین سیستم های امنیتی خانه و بهترین سیستم های امنیتی آپارتمان امنیت کافی را برای ایجاد آرامش برای صاحبان خانه و اجاره کنندگان فراهم می کند و در عین حال، هزینه چندانی ندارند. طیف گسترده ای از دوربین های امنیتی در بازار موجود است، اما آن ها از نظر نوع، کیفیت و محل قرارگیری دوربین‌ها متفاوت بوده و در نتیحه قیمت ها مختلفی دارند. شناسایی عوامل موثر در هزینه نصب دوربین مداربسته در نقشه سیم کشی خانه هوشمند به مشتریان کمک می‌کند تا بهترین گزینه را برای خانه انتخاب کنند.

 

عوامل در محاسبه هزینه نصب دوربین مداربسته

1.نوع سیستم

همه دوربین های امنیتی یکسان نیستند و اصطلاحاتی که آنها را متمایز می کند ممکن است کمی گیج کننده باشد. دوربین های سیمی که گاهی دوربین مداربسته (تلویزیون مدار بسته) نامیده می شوند، نصب ایمن و پایدار هستند. فیلم این دوربین ها از طریق کابل فیزیکی، معمولا کواکسیال یا HDMI منتقل می شود. فیلم‌های دوربین مداربسته در ضبط‌کننده ویدیوی شبکه خود ذخیره می‌شوند، در حالی که فیلم‌های دوربین‌های سیمی معمولی روی یک DVR فیزیکی یا هارد دیسک ذخیره می‌شوند. دوربین های سیمی نیاز به نصب دائمی دارند و معمولاً باید به صورت حرفه ای نصب شوند. آنها نیاز به نصب روی سطح و سپس مسیریابی کابل و مجرا دارند، بنابراین هزینه نصب کمی بالاتر است.

 

ٔوربین مدار بسته

 

نصب دوربین های مداربسته کمی بیشتر هزینه خواهد داشت زیرا آنها به یکدیگر متصل هستند و همچنین به یک دستگاه ذخیره سازی منتقل می شوند. بدوربین های مدار بسته و سیمی به اینترنت وابسته نیستند و بنابراین هک کردن آنها تقریبا غیرممکن است.

 

2.کیفیت دوربین

کیفیت یک دوربین مستقیماً بر هزینه نصب دوربین مداربسته تأثیر می گذارد. این می تواند تعادل سختی باشد، زیرا هیچ کس نمی خواهد بیش از آنچه لازم است برای دوربین هزینه کند، اما تصاویر ارسال شده توسط دوربین اگر سایه دار و دانه دار باشند بی فایده خواهند بود. دوربین‌های با وضوح پایین زمانی مفید هستند که جزئیات کمتر اهمیت دارند و شناسایی اشکال و حرکات کلی کلیدی است، مانند نظارت برای دیدن اینکه کودک از مدرسه به خانه می‌رسد یا مراقب حرکت در اطراف است. دوربین های با وضوح بالا که با کیفیت 1080p یا بالاتر ضبط می کنند، قیمت بالاتره دارند.

3.هزینه نصب

هزینه نیروی کار به عوامل مختلفی در هزینه نصب دوربین مداربسته بستگی دارد. بزرگترین وجه تمایز در اینجا بازار محلی است. نرخ نیروی کار از منطقه ای به منطقه دیگر و حتی از شهری به شهر دیگر متفاوت است. علاوه بر این، تلاش و ریسک مورد نیاز برای نصب دوربین ها هزینه های نیروی کار را به طور متناسب افزایش یا کاهش می دهد. در نهایت، تفاوت در هزینه های نصب کلی سیستم های سیمی و بی سیم وجود دارد. سیستم‌های سیمی به کابل بیشتری برای اتصال دستگاه‌ها و سیستم ذخیره‌سازی نیاز دارند و به صورت کلی هزینه کار نصب دوربین امنیتی برای یک سیستم سیمی معمولاً بیشتر از یک سیستم بی سیم است.

 

نصب سیستم دوربین مداربسته

 

4.هزینه ها و ملاحظات اضافی

تصمیم گیری در مورد نوع و کیفیت دوربین برای خرید اولین قدم در راه اندازی یک سیستم امنیتی است. اما نصب همیشه ساده نیست، و هزینه نصب دوربین مداربسته دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در هنگام تصمیم گیری پیش بینی نکنید.

1.حذف سیستم های موجود

قبل از نصب یک سیستم امنیتی جدید، ایده خوبی است که تمام اجزای سیستم های قبلی را حذف کنید، مگر اینکه شرکت امنیتی قادر به ادغام سیستم های قدیمی و جدید باشد. مشتریانی که هرگز سیستم امنیتی نداشته اند ممکن است هنوز بقایای یک سیستم قدیمی را که در دیوارها پنهان شده است پیدا کنند. این می تواند در ارتباط در سیستم جدید اختلال ایجاد کند. این موضوع نیز می تواند در هزینه نصب دوربین مداربسته تاثیرگذار باشد.

5.هزینه های مجوز و بازرسی

بسته به مشخصات سیستم، شهرها و شهرهای محلی ممکن است از ساکنان بخواهند که مجوز نصب را بگیرند و سپس با بازرسی پیگیری کنند. این امر به ویژه در صورتی محتمل است که سیستم به صفحه برق خانه متصل شود، زیرا برخی از شهرداری ها برای همه کارهایی که مستلزم سیم کشی مجدد برق هستند نیاز به مجوز دارند. همچنین، برخی از شهرها برای سیستم های امنیتی که دارای آژیر هشدار هستند یا به اولین پاسخ دهندگان اطلاع می دهند، به مجوزهای ویژه نیاز دارند. ممکن است شرایط یا جریمه‌های ویژه‌ای برای مشتریانی که سیستم‌هایشان بیش از حد با آلارم کاذب سفر می‌کنند، وجود داشته باشد. یک شرکت امنیتی خوب می‌تواند به تنظیم حساسیت محرک‌های حسگر حرکتی برای چراغ‌ها، دوربین‌ها و آژیرها کمک کند تا ضمن حفظ اوج امنیت، احتمال ایجاد محرک‌های اشتباه را کاهش دهد.

6.نصب پریز اضافی

هر دو سیستم سیمی و بی سیم نیاز به برق دارند که می تواند بر هزینه نصب دوربین مداربسته تاثیر بگذارد. هر دو نوع را می توان از طریق کابل Cat 5 تغذیه کرد، اما برخی از دوربین ها با باتری تغذیه می شوند و برخی دیگر به پریز برق وصل می شوند یا به سختی به آن وصل می شوند. بسته به محل قرارگیری دوربین‌ها، نصب یک پریز جدید در نزدیکی محل مورد نظر ممکن است کارآمد باشد و میزان سیم‌کشی و کابل قابل مشاهده را به حداقل برساند.

 

دوربین مدار بسته پیشرفته

 

جمع بندی

نصب یک سیستم دوربین امنیتی با اینکه در نگاه اول یک هزینه گزاف و اضافی به نظر می رسد اما در دنیای امروزه یک ضرورت است. فاکتورهای متعددی بر هزینه نصب دوربین مداربسته تاثیر می گذارد. از این فاکتورها می توان به مدل و نوع دوربین، هزینه نیروی انسانی، مجوز ها و پریز های برق اشاره کرد.

 

مطالب کاربردی

 

نرم افزار (اپلیکیشن) خانه هوشمند

سیستم (کنترل) هوشمند چیست و چه کاربردی‌هایی دارد؟

انواع روش‌های هوشمندسازی ساختمان

تجهیزات هوشمندسازی (ساختمان)

پکیج هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی بی سیم و تفاوت آن با هوشمندسازی سیمی

هوشمندسازی استخر

سنسور حرکتی کوچک

امکانات  و ویژگی های خانه هوشمند

پروتکل های خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان

انواع تجهیزات هوشمند

قیمت هوشمندسازی خانه

خانه هوشمند چیست