X

کاربرد  تلویزیون هوشمند

تلویزیون هوشمند نسل جدیدی از تلویزیون های نسل جدید در بازار است که امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد. با خرید تلویزیون هوشمند می توانید به دنیای بی حد و مرز اینترنت متصل شوید و لذت وب گردی و تماشای آنلاین شبکه های اینترنتی را با تمام امکانات موجود تجربه کنید.  تلویزیون هوشمند امروزه قابلیت برقراری ارتباط با گوشی تلفن همراه و دستگاه های مختلف را از طریق Bluetooth، Wifi  و NFC دارند و به راحتی می توانید محتوای چند رسانه ای را تحت شبکه در تلویزیون مشاهده کنید.


7 مورد از کابردهای مهم تلویزیون هوشمند

 

کاربرد  تلویزیون هوشمند


1.    هماهنگی با دیگر وسایل خانه هوشمند


تجهیزات هوشمند سازی در خانه هوشمند می توانند در هماهنگی با یکدیگر کار کنند. این اجزا اطلاعات را از محیط دریافت کرده و از طریق اینترنت اشیا به یکدیگر منتقل می کنند. تلویزیون هوشمند هم همانطور که از نامش پیداست، می تواند عضوی از این شبکه باشد.


2.    اتصال به اینترنت


تلویزیون با صفحه نمایش بزرگی که دارد میتواند بهترین گزینه برای نمایش فیلم و سریال باشد به همین دلیل فکر کنید که اگر تلویزیون شما به اینترنت متصل باشد میتوانید در دنیای وب هر نوع فیلمی که علاقه دارید تماشا کنید. در داخل بسیاری از تلویزیون های هوشمند یک مرورگر تعبیه شده است که با استفاده از آن می توانید در اینترنت جست و جو کنید، بدون آنکه به کامپیوتر نیازی داشته باشید. البته لازم به ذکر است که سرعت مرورگر تلویزیون هوشمند بسیار کندتر از لپ تاپ است. اما اگر گوشی هوشمند یا تبلت ندارید، با استفاده از کنترل تلویزیون می توانید در وبسایت ها جست و جو کنید.


3.    بخش آنلاین انواع ویدئو ها


اگر از تماشای برنامه های شبکه های محدود تلویزیونی لذت نمی برید، با متصل کردن تلویزیون به اینترنت بی سیم (Wi-Fi) می توانید ویدئوهای مختلف با موضوع های دلخواه را از فضای اینترنت در تلویزیون خانه پخش کنید. این کار حتی از دانلود فیلم های یوتیوب هم آسان تر و مطمئن تر است.


4.    بازی کردن بدون نیاز به کنسول


تلویزیون های هوشمند میتوانند به راحتی و بدون نیاز به کنسول بازی های متنوعی انجام داد.  در این تلویزیون ها، بازی های کوچکی وجود دارد که می توانید آن ها را از اپ استور خودِ تلویزیون دانلود نمایید. البته بازی از طریق ریموت کنترل در ابتدا کمی دشوار خواهد بود اما برای بازی های ساده مناسب است.

 

کاربرد  تلویزیون هوشمند


5.    دسترسی به شبکه های اجتماعی


بسیاری از ما حتی نمی توانیم برای چند ساعت از شبکه های اجتماعی دور باشیم. خبر خوش برای کسانی که عادت دارند در فواصل کوتاه حساب های کاربری خود را چک کنند: بیشتر برندهای معروف مثل سامسونگ و سونی اپلیکیشن هایی مانند فیسبوک و توئیتر را از طریق تلویزیون های خود در دسترس کاربران قرار داده اند.


6.    شنیدن بخش زنده رادیو


با داشتن تلویزیون هوشمند دیگر نیازی به دستگاه های قدیمی رادیو ندارید. تلویزیون هوشمند می تواند برنامه های ایستگاه های مختلف در هر دو موج FM و AM را به طور زنده و بدون هیچ گونه صدای خش و یا قطعی پخش کند.


7.    انجام تمرینات ورزشی


اگر بنا به هر دلیلی نمی توانید به باشگاه های تناسب اندام رفته و ورزش کنید، تلویزیون هوشمند خود را مانند یک مربی بدانید. اپلیکیشن های مخصوصی وجود دارند که بعد از نصب، هزاران ویدئو برای یوگا، ایروبیک و بدنسازی فراهم می کنند.

x