X

آموزش هوشمندسازی ساختمان

دغدغه مشترک همه مردم پیدا کردن شغلی پردرآمد و پولساز است که با استفاده از آن بتوانند هزینه‌های زیاد زندگی را تقبل کنند. از آن جایی که حقوق ثابتی به افرادی که در مشاغل دولتی فعالیت می‌کنند اختصاص پیدا می‌کند و مشاغل آزاد نیز روز به روز سیر نزولی خود را طی می‌کنند، خیلی از نوجوانان با خود فکر می‌کنند که نمی‌توانند هیچ شغل پردرآمدی را برای خود دست و پا کنند درصورتی که این تفکر اشتباه است. ما قصد داریم یک شغل پردرآمد و آینده‌دار را به شما معرفی کنیم. شغل هوشمندسازی ساختمان. 


اگر با خودتان فکر می‌کنید که هوشمندسازی ساختمان تنها مختص افراد لاکچری و پولدار است و اجرا و پیاده‌سازی آن نیاز به هزینه زیادی دارد از طرفی یادگیری آن نیز نیاز به پرداخت شهریه زیادی دارد باید به شما بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. شاید تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان یک تکنولوژی نوظهور به نظر برسد اما با این وجود می‌توان گفت که روز به روز به تعداد مردمی که خانه خود را به نوعی هوشمندسازی می‌کنند، زیادتر و زیادتر می‌شود. بنابراین روز به روز نیاز بازار کار به افرادی که هوشمندسازی ساختمان و برنامه‌نویسی آن را به صورت حرفه‌ای بلد باشند و بتوانند آن را پیاده‌سازی کنند نیز افزایش پیدا می‌کند. علاوه‌بر این هزینه پیاده‌سازی تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان به امکانات و تجهیزات هوشمندی که هر یک از مشتریان به آن‌ها نیازمندند بستگی دارد و از طرفی هزینه یادگیری آن متناسب با شغل ایده‌آل و آینده‌داری که به دست می‌آورید بسیار مناسب است. 

 


اگر شما هم قصد داریم نحوه پیاده‌سازی هوشمندسازی ساختمان و برنامه‌نویسی سیستم‌های مختلف آن را بیاموزید تنها کافیست که در دوره‌های آموزش هوشمندسازی ساختمان شرکت کنید. ما در ادامه این مقاله تمامی موارد و سر فصل‌هایی که در دوره‌های آموزش هوشمندسازی ساختمان به شما آموزش داده خواهد شد را معرفی خواهیم کرد بنابراین ادامه این مقاله را از دست ندهید. 


سرفصل‌های دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان


•    آموزش برق ساختمان مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان


یکی از مهم‌‌ترین دوره‌هایی که باید در آموزش هوشمندسازی ساختمان پشت سر بگذارید، آموزش مقدماتی و حرفه‌ای برق ساختمان است. در این دوره با تجهیزات مختلف برق ساختمان شامل: سیستم روشنایی، انواع کلید و پریزهای هوشمند، تامیرها، سنسورها و ... به طور کامل آشنا خواهید شد. 


•    معرفی پروتکل‌های مطرح برای هوشمندسازی ساختمان


همانطور که در مقالات پیشین اشاره کردیم خانه هوشمند به دو صورت بسیم و باسیم یعنی استفاده از شبکه Wi-Fi و کابل‌کشی پیاده‌سازی می‌شود. در هر یک از این روش‌های هوشمندسازی ساختمان پروتکل‌های مدارت هوشمند ساختمان متفاوت هستند از این‌رو یکی دیگر از مهم‌ترین دوره‌ها در آموزش هوشمندسازی ساختمان، معرفی و آموزش پروتکل‌های کاربردی در هر یک از روش‌های هوشمندسازی ساختمان شامل: بردهای رله کنترل، بلوتوث کنترل و ... است. 


•    آموش برنامه‌نویسی هوشمندسازی ساختمان


پس از اینکه دوره‌های آشنایی با برق ساختمان، آشنایی با انواع تجهیزات و پروتکل‌ها را پشت سر گذاشتید نوبت به مهم‌ترین دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان یعنی بخش برنامه‌نویسی می‌رسد. در این دوره نحوه برنامه‌نویسی در زمینه هوشمندسازی ساختمان با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف به شما آموزش داده می‌شود. 


•    آموزش نصب بردهای رله‌ای کنترل شونده از راه دور


یکی از پرکاربردترین تجهیزات در هوشمندسازی ساختمان، بردهای رله‌ای است که در دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان، نحوه نصب آن‌ها به صورت کامل به شما آموزش داده می‌شود. علاوه‌بر این نحوه کنترل این نوع بردها از طریق نرم‌افزارهای اندروید و با استفاده از بلوتوث به شما آموزش داده می‌شود. 

 


•    آموزش برنامه‌نویسی سناریوهای مختلف در هوشمند‌سازی ساختمان‌ها


منظور از سناریو نحوه برقراری ارتباط بین تجهیزات ساختمان هوشمند است که متناسب با طرح و نقشه متفاوت هر یک از ساختمان‌های مسکونی یا اداری و سایر مکان‌ها متفاوت است از این‌رو در این مرحله نحوه برنامه‌نویسی سناریوهای مختلف به شما آموزش داده می‌شود. 


•    آموزش هوشمندسازی با plc logo و سایر کنترل کننده‌های مختلف


از ابزارهای متعددی برای کنترل پروسه هوشمندسازی استفاده می‌شود که یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها، ابزار Plc logo است. از این‌رو در این مرحله به خوبی با ابزارهای کنترل کننده پروسه هوشمندسازی ساختمان به ویژه ابزار Plc logo آشنا خواهید شد و نحوه کار با آن را یاد خواهید گرفت. 


•    آموزش اصول سیم‌کشی، کنترل از طریق WiFi  و ...


در این دوره که آخرین مرحله آموزش هوشمندسازی ساختمان است، نصب و سیم‌کشی تجهیزات هوشمند به طور کامل و البته به صورت کاملا عملی در کارگاه‌های آموزشی، آموزش داده می‌شود. 
 

x