X

سیستم صوتی هوشمند

 

سیستم صوتی خانه هوشمند نوعی روش پخش موسیقی است که می تواند از طریق اینترنت کنترل شود. این سیستم توسط دستگاهی مانند گوشی هوشمند یا تبلت از راه دور یا نزدیک کنترل می شود. با کنترل هوشمند صوتی، می توانید به طور خودکار انواع موسیقی و صداها را طبق یک برنامه زمانی خاص پخش کنید. برای فعال سازی سیستم صوتی هوشمند، تنظیمات صدا باید به نقطه مرکزی متصل باشد. قلب پخش صدای هوشمند دستگاه الکترونیکی است که سیستم را کنترل می کند. راه اندازی سیستم صوتی هوشمند را می توان به صورت بی سیم یا از طریق کابل انجام داد. هر یک از این دو روش به ابزار و تجهیزات خاص خود نیاز دارد. سیستم های صوتی هوشمند می توانند از ورودی مستقیم اترنت به جای اینترنت خانگی یا Wi-Fi استفاده کنند. با نصب اپلیکیشن های خاص بر روی سیستم عامل اندروید یا iOS می توانید صدای فیلم و موسیقی را در خانه کنترل کنید. همچنین می توانید موسیقی را در سیستم صوتی هوشمند دانلود کرده و در زمان دلخواه پخش کنید. می توانید از صفحه نمایش لمسی هوشمند برای سهولت کار خود استفاده کنید.

 

سیستم صوتی هوشمند خانگی

 

سیستم صوتی سقف خانه

تصور کنید در هر کجا که هستید بتوانید به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید و مجبور نباشید گروه و بلندگو را برای گوش دادن به موسیقی جابجا کنید. یا تصور کنید با موسیقی زیبا و دلنشینی که در گوشه و کنار خانه به گوش می رسد از خواب بیدار می شوید.  یا زمانی که شما یا عزیزانتان در حال برگزاری یک مهمانی، جشن یا تولد هستید، همه می‌توانید از موسیقی گروه‌های موسیقی پراکنده در خانه لذت ببرید. همه اینها با سیستم صوتی سقف خانه امکان پذیر است.داکنون با سیستم صوتی ساختمان هوشمند می توانید زمان پخش موسیقی و موسیقی مورد نظر خود را برنامه ریزی کنید. حتی می توانید پخش موسیقی را با نورپردازی و بازی رنگ و نور هماهنگ کنید و جشن تولد و مهمانی خود را زیباتر کنید. سیستم صوتی سقفی خانه نوعی سیستم پخش صدا و موسیقی است که در پشت بام خانه استفاده می شود. با این سیستم می توانید همزمان در تمام قسمت های خانه موسیقی پخش کنید. جدیدترین سیستم های صوتی خانگی هوشمند هستند.

 

ویژگی های سیستم صوتی خانه هوشمند

یک سیستم صوتی سقفی خانه خوب باید تعدادی ویژگی داشته باشد:

پشتیبانی از اشکال مختلف پخش موسیقی:

محدود کردن پخش فرمت های مختلف موسیقی از سیستم سقف خانه می تواند مشکل ساز باشد. سیستم صوتی داخلی سقفی نهایی از اشکال و فرمت های مختلف پخش موسیقی پشتیبانی می کند.

پخش همزمان صدا و موسیقی در فضاهای مختلف خانه:

یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم های صوتی هوشمند، پخش همزمان صدا و موسیقی در مناطق مختلف خانه است. بازتولید صداها در اتاق های مختلف یک خانه نباید از نظر زمانی تفاوت داشته باشد.

صدای با کیفیت بالا:

یکی از ویژگی های اصلی سیستم صوتی کیفیت صدای بالا است. صدای تولید شده توسط بلندگوهای یک سیستم صوتی هوشمند باید بلند، واضح، با کیفیت بالا و مطابق با بهترین استانداردها برای بازتولید صدا باشد.

پشتیبانی از پخش موسیقی از طریق دستگاه های صوتی خارجی:

سیستم صوتی هوشمند باید قادر به پخش موسیقی از اینترنت، دستگاه های مختلف صدا و پخش موسیقی مانند رادیو، تلویزیون، گیرنده، تلفن همراه، کامپیوتر، USB و سایر دستگاه ها باشد. محدودیت های پخش این سیستم را در برخی موارد ناکارآمد می کند.

هماهنگی با فضای زندگی:

سیستم صوتی انتخابی شما باید متناسب با فضای زندگی شما باشد. تنظیم سیستم موسیقی شما باید آسان، سریع و بدون دردسر باشد. به عنوان مثال، اگر نیاز دارید موسیقی آرام را در یک زمان خاص روشن کنید، باید بتوانید به سرعت آن را انتخاب، تنظیم و پخش کنید.

 

سیستم صوتی هوشمند

 

مزایای سیستم های صوتی خانه هوشمند

سیستم های صوتی خانه هوشمند به ساکنان این امکان را می دهد تا صدا و موسیقی را در سراسر خانه به صورت برنامه ریزی شده و هماهنگ پخش کنند.صدای فیلمی که از سیستم صوتی  تماشا می کنید، حس حضور در سینما را به شما القا می کند. هنگام تماشای فیلم و گوش دادن به صدای آن از طریق سیستم صوتی صداهای مختلف فیلم با بهترین کیفیت برای شما پخش می شود. صداهایی شبیه به صداهای طبیعت و صدای پرندگان در مستند با این روش بازتولید بسیار زیباتر می شود. برخورد ماشین ها، صدای تیراندازی و انفجار و تمامی صداهای یک فیلم اکشن فضای سینمایی را برای شما ایجاد می کند. در یک کلام می توان گفت که تماشای فیلم به این شکل لذت بیشتری دارد.
سیستم پخش صوتی هوشمند مجهز به دزدگیر است و به این ترتیب می توان زنگ هشدار را در ساختمان پخش کرد. سیستم های صوتی هوشمند به کنترل های معمولی نیاز ندارند. همچنین می توان آنها را با استفاده از دستگاه های هوشمند مانند تلفن همراه و پنل های لمسی کنترل کرد.

 

تلوزیون هوشمند و سیتسم صوتی هوشمند خانگی

 

سیستم های صوتی خانگی هوشمند

همه اولین و اصلی ترین کاربرد این سیستم را می شناسند. پخش موسیقی از بلندگو هایی که در مکان های مختلف خانه قرار دارند و گوش دادن به موسیقی در زمان های مختلف یکی از مهمترین کاربردهای این سیستم است. با استفاده از سیستم های صوتی خانه هوشمند می توانید در تمام قسمت های خانه موسیقی پخش کنید و به تنهایی یا در مهمانی از آن لذت ببرید. یکی دیگر از کاربردهای هوشمند سیستم صوتی، ارسال اخطار یا پیام های خاص در زمان مناسب است. از طریق این سیستم می توان ساکنان ساختمان را از خطرات مختلف از جمله نشت گاز، ورود غیرمجاز افراد به داخل ساختمان و سایر خطرات مطلع کرد. با این سیستم می توانید صدا را کنترل، کم یا زیاد کنید، آن را روشن و خاموش کنید، کانال را تغییر دهید و تمامی سیستم های صوتی و تصویری خانه خود را کنترل کنید. با استفاده از سیستم های صوتی خانه هوشمند می توان برنامه ها را در زمان مشخصی از رادیو یا تلویزیون با برنامه ریزی قبلی پخش کرد. به این ترتیب می توانید دستگاه را در زمان خاصی تنظیم کنید تا برنامه مورد علاقه خود را از دست ندهید.