X

KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان

KNX یک پروتکل های ساختمان هوشمند مشهور و قابل اعتماد است که امکان کنترل کامل ساختمان از جمله روشنایی، گرمایش، موتور، دسترسی، امنیت، انرژی و صدا/بصری را از ورودی‌های واحد فراهم می‌کند، به عنوان مثال با KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان شما توانایی کنترل هر نور در خانه خود را از یک ورودی صفحه کلید تک چراغ را خواهید داشت. هر پروژه KNX بر اساس الزامات زیبایی شناسی، عملکرد و بودجه مشتری طراحی شده است و مهمتر از همه، KNX برای ساختمان های مسکونی کوچک تا بزرگ تجاری به عنوان استاندارد ارائه می شود.

خانه هوشمند

نحوه عملکرد KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان

پروتکل KNX از یک جفت کابل صفحه نمایش استفاده می کند تا همه دستگاه های KNX(سوئیچ ها، محرک ها و غیره...) را در یک سیستم "Bus" به هم متصل کند. هر دستگاه در سیستم به صورت جداگانه آدرس‌دهی می‌شود که به سایر دستگاه‌های سیستم اجازه می‌دهد تا به‌منظور کنترل (روشن کردن چراغ) و بازخورد (دمای اتاق) به طور ایمن داده‌ها را مسیریابی و تبادل کنند.

عناصر اولیه یک سیستم KNX شامل منبع تغذیه، ورودی‌های حسگر (حرکت، دما، آب و هوا، لمس)، محرک‌ها (سوئیچینگ، کاهش نور، کنترل کور)، باینری‌ها (دستگاه‌های چند منظوره مینیاتوری) و دستگاه‌های رابط (یکپارچه‌سازی زنگ هشدار و AV) است. هر دستگاه دارای گواهی KNX بدون در نظر گرفتن سن، کاملاً با دستگاه های دیگر سازگار است.

KNX همچنین تنها استاندارد جهانی برای کنترل خانه و ساختمان با ابزار طراحی و سفارش خود (ETS)، رسانه ارتباطی و حالت‌های پیکربندی است. باز هم یک مزیت بسیار مهم KNX قوانین استاندارد شده است که به هر یکپارچه کننده سیستم KNX تایید شده اجازه می دهد تا به یک نصب KNX دسترسی داشته باشد و برنامه ریزی کند.

خانه هوشمند

مشخصات KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان

به برخی از مزایای اصلی KNX نگاهی بیندازید:

 • صرفه جویی در انرژی از طریق اتوماسیون نور و گرما
 • کنترل از راه دور کلیه خدمات ساختمان
 • کنترل متمرکز خانه/ساختمان شما

ویژگی های اصلی معماری KNX عبارتند از:

 • توزیع و کارکرد مدل های کاربردی برای اتوماسیون ساختمان مشاغل مختلف
 • برنامه ریزی برای مدیریت و پیکربندی منابع در شبکه، و اجازه اتصال بخش هایی از یک برنامه کاربردی توزیع شده در گره های مختلف
 • یک سیستم ارتباطی با مدل ها و یک پروتکل پیام برای پشته ارتباطی در هر گره
 • مدل‌هایی برای آگاهی از این عناصر هنگام توسعه دستگاه‌های واقعی برای نصب و پیوند در یک نصب

مشاهده بیشتر : قیمت خانه هوشمند

مزایای استفاده از KNX

مزایای استفاده از سیستم‌های KNX برای اتوماسیون ساختمان‌های هوشمند و خانه‌های هوشمند به شرح زیر است: KNX کار متقابل و قابلیت همکاری محصولات را با گواهینامه رسمی محصول KNX تضمین می‌کند.

 • فرآیند صدور گواهینامه KNX تضمین می کند که محصولات مختلف تولید کنندگان مختلف به روشی ایده آل با هم ارتباط برقرار کرده و کار می کنند.
 • همچنین سطح بالایی از انعطاف پذیری را در اصلاح و گسترش تاسیسات KNX تضمین می کند. انطباق محصول KNX در آزمایشگاه های غیر متحد (توسط اشخاص ثالث) بررسی می شود.
 • در حال حاضر، KNX تنها استاندارد کنترل ساختمان و خانه است که طرح های صدور گواهینامه جهانی را برای محصولات اجرا می کند.
 • KNX همچنین گواهینامه بین المللی را برای مراکز آموزشی (موسسات خصوصی و حرفه ای) و افراد فردی (طراحان ساختمان و پیمانکاران برق) اجرا می کند.
 • KNX را می توان در تمام برنامه های ساختمانی و کنترل اتوماسیون خانه هوشمند گنجاند.

کاربردهای KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان

·نورپردازی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند هنگام روشن کردن نور، به طور خودکار نور را در راحت ترین حالت بدن انسان تنظیم می کند. حالت های مختلف نور را می توان در اتاق نشیمن، اتاق خواب اصلی و سایر مناطق با توجه به شرایط مختلف داخلی تنظیم کرد و صحنه های مختلف مانند خانه، خانه و شب را می توان آزادانه تبدیل کرد.

·کنترل پرده

از طریق AP یا پنل لمسی هوشمند تلفن همراه، می توانید به طور خودکار پرده ها را باز کنید و از مناظر زیبای بیرون پنجره لذت ببرید. در عین حال، سیستم کنترل هوشمند پرده نیز می تواند با تجهیزات روشنایی که جزئی از تجهیزات  هوشمند سازی ساختمان است، در خانه پیوند داده شود تا یک صحنه زندگی گرم و هوشمند ایجاد کند.

مشاهده بیشتر : سیستم هوشمند ساختمان

·امنیت هوشمند

هشدار نفوذ و عملکرد دکمه اضطراری را می توان متوجه شد. به محض وقوع حادثه، سیگنال آلارم بلافاصله به میزبان هوشمند مرکزی ارسال می شود و مرکز املاک و مالک به موقع برای حفاظت کامل از جان و امنیت اموال خانواده مطلع می شوند.

·دما و رطوبت ثابت

از طریق سنسور کیفیت هوا، داده های دما و رطوبت خانه شناسایی می شود و تهویه مطبوع مرکزی و هوای تازه به طور خودکار تنظیم می شوند تا دما و رطوبت محیط داخلی را برای دستیابی به قابل زندگی ترین محیط زندگی تنظیم کنند.

·کنترل تهویه مطبوع VRV اتصال

این سیستم به طور خودکار دمای داخلی را تشخیص می دهد و می تواند زمان کار و حالت عملکرد کولر گازی را برای کنترل دما و رطوبت تنظیم کند. اگر پنجره باز شود، تهویه مطبوع خاموش می شود تا محیط زندگی راحت و کم مصرفی در خانه داشته باشد.

·کنترل برنامه موبایل

خانه را می توان از راه دور توسط پایانه های سیار مانند تلفن همراه مانند روشنایی، پرده، تهویه مطبوع و غیره کنترل کرد. نوع و کمیت دستگاه های کنترلی را می توان با توجه به نیاز آزادانه انتخاب کرد که این امر سفر و زندگی روزمره را تا حد زیادی تسهیل می کند.

جمع بندی

KNX Mode در هوشمند سازی ساختمان استاندارد بین المللی برای کنترل ساختمان و اتوماسیون خانه هوشمند است. همچنین می توان از آن برای همه کاربردها و عملکردهای ممکن در کنترل ساختمان و خانه از روشنایی، کنترل کرکره گرفته تا گرمایش، تهویه و امنیت استفاده کرد.  همچنین شامل نظارت، تهویه مطبوع، زنگ هشدار، کنترل آب، اندازه گیری، مدیریت انرژی، صدا، لوازم خانگی و بسیاری موارد دیگر می باشد.