X

پیدا کردن IP دوربین مدار بسته

 

پیدا کردن IP دوربین مداربسته از طریق دستگاه NVR : برای تغییر IP دوربین مداربسته باید در مرحله اول وارد منوی NVR شوید. پس از آن، شناسایی دوربین های IP را در قسمت ثبت نام یا از راه دور شروع کنید. اگر دوربین امنیتی را نمی شناسد، می توانید آن را به صورت دستی اضافه کنید. با انتخاب گزینه DEVICE SEARCH IP تمام دوربین های مداربسته موجود در شبکه نمایش داده می شود. یک آیکون در کنار آدرس IP دوربین مداربسته وجود دارد که با استفاده از آن می توانید آدرس IP دوربین مداربسته را تغییر دهید. اگر به صورت دستی به دوربین های مداربسته موجود در شبکه IP اختصاص داده اید، توجه داشته باشید که IP های دو دوربین با هم مطابقت ندارند، در این صورت سیستم خطا ایجاد می کند.

نرم افزار اسکنر IP

برای دریافت آدرس IP دستگاه NVR هایک ویژن می توانید از نرم افزار IP Scanner استفاده کنید. این نرم افزار مخصوص دوربین های برند هایک ویژن و زیربرند آن Hilock می باشد که برای تعیین آدرس IP سیستم های مداربسته و NVR استفاده می شود. پس از نصب نرم افزار SADP بر روی کامپیوتر، دوربین مداربسته Hi Lock یا NVR خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. البته اگر دوربین یا NVR شما به سوئیچ شبکه متصل است، می توانید لپ تاپ خود را به جای اتصال به دوربین به سوئیچ شبکه متصل کنید. پس از اتصال لپ تاپ به سوئیچ، نرم افزار اسکنر IP SADP آدرس IP و همچنین مدل NVR و دوربین متصل به سوئیچ را پیدا می کند. اگر می خواهید آدرس IP دوربین های مداربسته را به کلاس IP شبکه محلی خود تغییر دهید. کافی است روی نرم افزار SADP کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. در سمت راست صفحه ای که باز می شود، گزینه های مختلفی از جمله آدرس IP وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید. البته حتما توجه داشته باشید که IP دوربین ها و NVR نباید با هم مطابقت داشته باشند.

نرم افزار SADP

به راحتی می توانید آدرس IP دوربین مدار بسته شبکه و NVR را تغییر دهید. این نرم افزار دستگاه NVR و شماره سریال دوربین IP را در کمترین زمان پیدا می کند.برای دریافت آدرس IP دستگاه NVR هایک ویژن می توانید از نرم افزارهای مختلفی مانند IP Scanner استفاده کنید. نرم افزار اختصاصی دوربین هایک ویژن برای تعیین آدرس IP نرم افزار SADP می باشد. پس از نصب نرم افزار SADP بر روی کامپیوتر، دوربین مداربسته هایک ویژن یا NVR خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید.اگر می خواهید آدرس IP دوربین های مداربسته را به کلاس IP شبکه محلی خود تغییر دهید. کافی است روی نرم افزار SADP کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. در سمت راست صفحه ای که باز می شود، گزینه های مختلفی از جمله آدرس IP وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید. البته حتما توجه داشته باشید که IP دوربین ها و NVR نباید با هم مطابقت داشته باشند.

 

نرم افزار IW2

این نرم افزار برای استفاده با دوربین های مختلف طراحی شده است که با آن می توانید آدرس IP تمامی دوربین ها را پیدا کنید. اگر کامپیوتر شما به شبکه متصل است با نصب نرم افزار IW2 می توانید شبکه داخلی را اسکن کرده و IP تمامی دوربین ها و NVR ها را بیابید. پس از راه اندازی نرم افزار IW2، دکمه NEXT را فشار دهید تا نرم افزار به طور خودکار تمامی دوربین های موجود در شبکه را شناسایی کند. در این قسمت می توانید تمامی مشخصات دوربین های IP اعم از مک آدرس، آدرس IP، مدل و نسخه فریمور را به صورت جداگانه برای هر دوربین مشاهده کنید.اگر دوربین امنیتی شما Hikvision نیست بلکه برند دیگری مانند Vivotek است، می توانید از نرم افزار IW2 برای یافتن IP آنها استفاده کنید. نرم افزار IW2 را راه اندازی کنید و روی دکمه NEXT کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار تمام دوربین های موجود در شبکه را کشف کند. در این قسمت می توانید تمامی مشخصات دوربین های IP اعم از MAC، آدرس IP، مدل و نسخه فریمور را به صورت جداگانه برای هر دوربین مشاهده کنید. با کلیک بر روی دکمه سمت چپ صفحه Update Devices می توانید دوباره جستجو کنید. با دوبار کلیک بر روی مک آدرس یا آدرس IP می توانید به صفحه همان دوربین مداربسته دسترسی پیدا کنید.

دوربین امنیتی را ریست کنید

اگر IP دوربین مداربسته به صورت دستی تغییر کرده باشد و با روش های بالا نمی توانید IP دوربین را پیدا کنید. بهترین راه حل این است که دوربین امنیتی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. دکمه تنظیم مجدد دوربین مداربسته روی خود دوربین قرار دارد. هنگام تنظیم IP یا دوربین تحت شبکه، یکی از مهمترین اقدامات تعیین آدرس IP دوربین مداربسته است. IP در سیستم های شبکه یک شناسه برای هر یک از دستگاه های موجود در شبکه است که برای دسترسی و پیکربندی آنها ضروری است. هنگام تغییر IP مراقب باشید از آدرس IP تکراری در شبکه استفاده نکنید. اگر دو دوربین یا دو دستگاه دارای آدرس IP یکسان باشند، NVR از کار می افتد. البته اگر دوربین یا NVR شما به سوئیچ شبکه متصل است، می توانید لپ تاپ خود را به جای اتصال به دوربین به سوئیچ شبکه متصل کنید. پس از اتصال لپ تاپ به سوئیچ، نرم افزار اسکنر IP SADP آدرس IP و همچنین مدل دوربین های NVR و هایک ویژن متصل به سوئیچ را پیدا می کند.  برندهای مختلف نرم افزارهای مختلفی دارند که می توان از آنها برای تعیین آدرس IP دوربین امنیتی استفاده کرد. معمولا هر برندی (مخصوصا برندهای معروف) نرم افزار مخصوص به خود را دارد. برخی از مارک ها نمی توانند محدوده های دیگر را جستجو کنند. بنابراین ممکن است به دلیل خطا در تنظیم محدوده IP دوربین پیدا نشوند و گاهی اوقات ارسال دوربین تحت گارانتی ضروری می شود.

 از وب سایت یا کاتالوگ محصول دیدن کنید

یک راه حل بسیار ساده و مقرون به صرفه برای چگونگی پیدا کردن دوربین های نظارت تصویری IP، مطالعه کاتالوگ هر محصول است. در صورت خرابی در هر یک از موارد ذکر شده می توانید با مراجعه به وب سایت برند دوربین مداربسته خود و یا تماس با پشتیبانی از آدرس IP دوربین مداربسته خود مطلع شوید.

پیش فرض سخت افزار را بازیابی کنید

اگر IP دوربین نظارت تصویری تغییر کرده باشد و با روش های مشخص شده نمی توانید از IP دوربین ها مطلع شوید. بهترین راه حل این است که دوربین امنیتی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. دکمه تنظیم مجدد دوربین مداربسته روی خود دوربین قرار دارد. با نگه داشتن دکمه تنظیم مجدد، دوربین به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود.

 

مطالب کاربردی

نرم افزار (اپلیکیشن) خانه هوشمند

سیستم (کنترل) هوشمند چیست و چه کاربردی‌هایی دارد؟

انواع روش‌های هوشمندسازی ساختمان

تجهیزات هوشمندسازی (ساختمان)

پکیج هوشمندسازی ساختمان

هوشمندسازی بی سیم و تفاوت آن با هوشمندسازی سیمی

هوشمندسازی استخر

سنسور حرکتی کوچک

امکانات  و ویژگی های خانه هوشمند

پروتکل های خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان

انواع تجهیزات هوشمند

قیمت هوشمندسازی خانه

خانه هوشمند چیست