X

آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه هوشمند


هوشمند سازی خانه، جدیدترین تکنولوژی حال حاضر است که هوشمند سازی آشپزخانه در هوشمند سازی منزل را نیز در بر می گیرد. در این مقاله قصد داریم برخی از لوازم و تجهیزات آشپزخانه که میتوان آنها را هوشمند کنیم به شما معرفی کنیم و طرز استفاده از هر کدام را به شما آموزش دهیم.

 

اهرم هوشمند شیر گاز و آب در آشپزخونه هوشمند


اهرم هوشمند را می توانید به شیر گاز یا آب وصل کرده و به کمک آن، جریان سیالات را متوقف کنید. اگر شیر آب یا گاز در آشپزخانه نشتی پیدا کند، اهرم هوشمند جریان را متوقف کرده و مانع بروز خسارات مالی و جانی می شود. نشت آب یا گاز در بهترین شرایط باعث آسیب دیدن دیوارها، وسایل خانه و هدررفت انرژی آب و گاز می گردد. بنابراین، وجود وسیله ای مانند اهرم هوشمند شیر گاز یا آب در آشپزخانه ضروری است تا به رخداد ضررهای مالی و جانی اجازه ندهد. حتی خودتان هم می توانید از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که در گوشی، تبلت یا کامپیوترتان نصب شده شیر آب یا گاز را از راه دور ببندید.

 

پریز در آشپزخونه هوشمند


پریز هوشمند یکی از جذاب ترین، ساده ترین و اما پرکاربردترین تجهیزات خانه هوشمند میباشد. پریز هوشمند در ظاهر مانند پریز های معمولی ست اما از نظر عملکرد، تفاوت های عمده ای میان این دو وجود دارد. برای نصب این پریزها لازم نیست دیوارهای آشپزخانه را خراب کنید و یا سیم کشی ساختمان را تغییر دهید! حتی لازم نیست پریزهای قدیمی را از جای خود درآورید! کافیست دو شاخه ی پریز هوشمند را وارد پریز قدیمی کنید. پس از آن، هر وسیله برقی که به پریز هوشمند وصل کنید، هوشمند می شود. یعنی می توانید آن وسیله را از هر جای خانه یا حتی کیلومترها دورتر با استفاده از گوشی هوشمند خود خاموش/ روشن کنید. علاوه بر این ها، پریز هوشمند مانند دیگر تجهیزات هوشمند سازی خانه سناریوپذیر است. شما می توانید یک زمانبندی برای این پریز تعیین کنید تا راس ساعت مشخصی وسیله متصل به خود را روشن و پس از زمان معینی، آن را خاموش کند.

 

سنسور تشخیص دهنده نشت گاز در آشپزخونه هوشمند


هوشمند سازی آشپزخانه علاوه بر راحتی، به ارتقای امنیت و حفاظت از جان شما و اعضای خانواده تان کمک می کند. یک دیتکتور یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت، الکتروشیمیایی یا نیمه هادی غلظت بیش از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد. این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی می سنجد که از قبل تعیین شده و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید.
اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از حد تعیین شده فراتر رود، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند. پس از آن که غلظت گاز به حد نرمال و طبیعی برسد، دیتکتور به صورت خودکار خاموش می شود تا از خطای انسانی احتمالی جلوگیری نماید. برای هوشمند سازی ساختمان خود می توانید از طریق وب سایت نیازیتو انواع سیستم های هوشمند ساختمان را مشاهده کنید و از قیمت هوشمند سازی خانه با خبر شوید.

 

چای ساز یا قهوه ساز در آشپزخونه هوشمند


یک قهوه ساز یا چای ساز هوشمند در خانه داشته باشید تا صبح بعد از به صدا درآمدن آلارم گوشی به طور خودکار روشن شده و برایتان چای/ قهوه آماده کند. پس از آنکه بیدار شدید دیگر لازم نیست زمانی را برای دم کردن چای یا قهوه صرف کنید، زیرا چای ساز یا قهوه ساز هوشمند زمانی که شما بیدار میشوید این کار را انجام میدهد.


غذاساز و مایکروویو در آشپزخونه هوشمند


با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، شام را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکروویو موجود در خانه یک ماژول نصب می شود که به شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند یا تبلت خود این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکروویو هوشمند شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند.برای اطلاع از انواع روش هوشمند سازی ساختمان  و ساخت خانه هوشمند میتوانید از طریق وب سایت نیازیتو از هزینه هوشمند سازی خانه با خبر شوید و  با جدیدترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان آشنا شوید.